UCV: Universitatea din Craiova își premiază studenții și masteranzii de top

 

 

Conducerea Universităţii din Craiova are deosebita plăcere să vă invite, miercuri, 18 iunie 2014, ora 11.00, la Sala Albastră din sediul central (str. A.I. Cuza, nr. 13), la festivitatea de premiere a celor mai buni studenţi ai Universităţii din Craiova. În total, vor fi recompensaţi 52 de tineri (studenţi şi masteranzi) de la cele 10 facultăţi, din structura Universităţii din Craiova, care au obţinut premii la concursuri importante de profil.

Studenţii şi masteranzii vor fi recompensaţi cu diploma şi premii în bani. Astfel, cinci tineri vor primi marele premiu în valoare de 900 de lei, doi vor fi recompensaţi cu premiul de excelenţă. De asemenea, vor fi acordate 19 premii I în valoare de 900 de lei, 12 premii II, în cuantum de 700 de lei şi 18 premii 3 în valoare de 600 de lei.  În plus, conducerea Universităţii din Craiova va acorda şi trei premii speciale în valoare de 400 de lei.

Alăturat, se regăseşte lista completă cu numele studenţilor care urmează să fie premiaţi, precum şi concursurile la care au participat.

 

 

TABEL NOMINAL CU PREMIANŢII LA CONCURSURILE STUDENŢEŞTI

 

Nr.

crt.

Facultatea/

 Numele şi prenumele

Anul de studiu

Denumirea concursului / Instituţia organizatoare

Agricultură şi Horticultură

 

1

TUDORESCU VALERIU GABRIEL

IV

Concurs profesional şi sportiv studenţesc AGRONOMIADA 2014

Universitatea de Ştiinţe Agricole şi Medicină Veterinară „Ion Ionescu de la Brad” din Iaşi

2

NEAGU MIHAI BOGDAN

III

Concurs profesional şi sportiv studenţesc AGRONOMIADA 2014

Universitatea de Ştiinţe Agricole şi Medicină Veterinară „Ion Ionescu de la Brad” din Iaşi

3

MARCU MIHAIL NELU

III

Concurs profesional şi sportiv studenţesc AGRONOMIADA 2014

Universitatea de Ştiinţe Agricole şi Medicină Veterinară „Ion Ionescu de la Brad” din Iaşi

4

DAVID ROBERTA

iii

Concurs profesional şi sportiv studenţesc AGRONOMIADA 2014

Universitatea de Ştiinţe Agricole şi Medicină Veterinară „Ion Ionescu de la Brad” din Iaşi

5

JINOV ANCA

III

Concurs profesional şi sportiv studenţesc AGRONOMIADA 2014

Universitatea de Ştiinţe Agricole şi Medicină Veterinară „Ion Ionescu de la Brad” din Iaşi

Automatică, Calculatoare şi Electronică

 

1

Anghel Marius dan

I, master

Concursul „The Freescale CUP”

Universitatea Politehnica din Bucureşti

2

DAN EUGEN marian

III

Concursul „The Freescale CUP”

Universitatea Politehnica din Bucureşti

3

MĂMULEANU MĂDĂLIN LUCIAN

III

Concursul „The Freescale CUP”

Universitatea Politehnica din Bucureşti

4

ANDRIŢOIU DAN

IV

Concursul Conferinţa Naţională de Comunicaţii Stud. CADET NAV 2014

Academia Navală „Mircea  cel Bătrân” din Constanţa

5

BĂZĂVAN LIDIA CRISTINA

IV

Concursul Conferinţa Naţională de Comunicaţii Stud. CADET NAV 2014

Academia Navală „Mircea  cel Bătrân” din Constanţa

6

PREDESCU IONUŢ MARIAN

IV

Concursul Conferinţa Naţională de Comunicaţii Stud. CADET NAV 2014

Academia Navală „Mircea  cel Bătrân” din Constanţa

 

 

 

Nr.

crt.

Facultatea/

 Numele şi prenumele

Anul de studiu

Denumirea concursului / Instituţia organizatoare

7

BĂLUŢĂ CUJBĂ MIHAI

IV

Concursul Naţional Zilele Educaţiei Mecatronice 2014, Bucureşti

Universitatea Politehnica din Bucureşti

8

FIRU ADRIAN MIHAI

IV

Concursul Naţional Zilele Educaţiei Mecatronice 2014

Universitatea Politehnica din Bucureşti

9

ANDRIŢOIU DAN

IV

Concursul Naţional Zilele Educaţiei Mecatronice 2014

Universitatea Politehnica din Bucureşti

10

BĂZĂVAN LIDIA CRISTINA

IV

Concursul Naţional Zilele Educaţiei Mecatronice 2014

11

Dumitrescu teodor gabriel

III

Concurs Naţional „PCB:Proiectare şi Testare”,

Universitatea  Tehnică „Gheorghe Asachi” din Iaşi

INGINERIE ELECTRICĂ

 

1

POPESCU GEORGE DANIEL

IV

Campionatul Universitar de Karate 2014

federaţia sportului şcolar şi universitar în parteneriat cu Universitatea Naţională de Educaţie Fizică si Sport din Bucureşti şi Federaţia română de karate

DREPT ŞI ŞTIINŢE SOCIALE

 

1

cArAuş NICOLAE

II

Concurs „Hexagonul Facultăţilor de Drept”

Universitatea de Vest din Timişoara

2

STAN GEORGIAN IONUŢ

III

Concurs „Hexagonul Facultăţilor de Drept”

Universitatea de Vest din Timişoara

3

OPREA CARMEN DIANA

IV

Concurs „Hexagonul Facultăţilor de Drept”

Universitatea de Vest din Timişoara

4

VĂETIŞI OANA ANDREEA

IV

Concurs „Hexagonul Facultăţilor de Drept”

Universitatea de Vest din Timişoara

LITERE

 

1

CÎRSTEA ALEXANDRA

III

Colocviul Naţional Studenţesc „Mihai Eminescu”, Iaşi

Universitatea „Alexandru Ioan Cuza” din Iaşi

2

GELEP CRISTINA MARIA

II master

Colocviu Naţional Universitar de Literatură Română Contemporană, Braşov

Universitatea „Transilvania”din Brasov

3

NICUŢ TIBERIU

III

Concurs de Dans

Universitatea Politehnica din Bucureşti

4

VOICA SORIN MIHĂIŢĂ

III

Concurs de Dans

Universitatea Politehnica din Bucureşti

5

TRIŢĂ ALINA GABRIELA

III

Concurs de Dans

Universitatea Politehnica din Bucureşti

 

Nr.

crt.

Facultatea/

 Numele şi prenumele

Anul de studiu

Denumirea concursului / Instituţia organizatoare

MECANICĂ

 

1

TEIUŞANU MIHAI MĂDĂLIN

I

Campionatul Naţional Universitar de karate Bucureşti

federaţia sportului şcolar şi universitar în parteneriat cu Universitatea Naţională de Educaţie Fizică si Sport din Bucureşti şi Federaţia română de karate

2

ULMET VIORICA EMILIA

IV

Sesiunea de Comunicări Ştiinţifice Studenţeşti 2014

Universitatea „Dunărea de Jos” din Galaţi

3

ŞURCĂ OLGUŢA Alexandra

III

Sesiunea de Comunicări Ştiinţifice Studenţeşti 2014

Universitatea „Dunărea de Jos” din Galaţi

4

CIOCIONOIU COSMINA LOREDANA

IV

Sesiunea de Comunicări Ştiinţifice Studenţeşti 2014

Universitatea „Dunărea de Jos” din Galaţi

EDUCAŢIE FIZICĂ ŞI SPORT

 

1

DOAGĂ IOANA                        (2 premii)

Finala Campionatului Naţional Universitar de Atletism

Ministerul Educaţiei Naţionale Bucureşti

2

Dincă Ionela                        (2 premii)

Finala Campionatului Naţional Universitar de Atletism

Ministerul Educaţiei Naţionale Bucureşti

3

Bobolicioiu Cezar             (3 premii)

Finala Campionatului Naţional Universitar de Atletism

Ministerul Educaţiei Naţionale Bucureşti

4

Andrei Daniel                      (2 premii)

Finala Campionatului Naţional Universitar de Atletism

Ministerul Educaţiei Naţionale Bucureşti

5

Iordache Ionuţ                   (2 premii)

Finala Campionatului Naţional Universitar de Atletism

Ministerul Educaţiei Naţionale Bucureşti

6

Iureş Octavian

Finala Campionatului Naţional Universitar de Atletism

Ministerul Educaţiei Naţionale Bucureşti

7

Cimpoeru Ionuţ

Finala Campionatului Naţional Universitar de Atletism

Ministerul Educaţiei Naţionale Bucureşti

8

Ungureanu Bogdan

Finala Campionatului Naţional Universitar de Atletism

Ministerul Educaţiei Naţionale Bucureşti

9

Balseanu Raul

Finala Campionatului Naţional Universitar de Atletism

Ministerul Educaţiei Naţionale Bucureşti

10

Gheorghe Andrea

Finala Campionatului Naţional Universitar de Atletism

Ministerul Educaţiei Naţionale Bucureşti

11

Marin Alina

Finala Campionatului Naţional Universitar de Atletism

Ministerul Educaţiei Naţionale Bucureşti

12

Stanciu Andra

Finala Campionatului Naţional Universitar de Atletism

Ministerul Educaţiei Naţionale Bucureşti

Nr.

crt.

Facultatea/

 Numele şi prenumele

Anul de studiu

Denumirea concursului / Instituţia organizatoare

matematică şi Ştiinţe ale naturii

 

1

ÎMPUŞCĂTOIU IONELA GABRIELA

iii

Concursul Naţional de Fizică „Dragomir Hurmuzescu”

Universitatea de vest din Timişoara

2

ŢĂPORDEI MARIUS ALIN

III

Conferinţa internaţională de informatică

Universitatea „Lucian Blaga” din Sibiu

3

GOLUMBEANU ALIN

II master

Conferinţa naţională de informatică

Universitatea din Craiova şi Societatea de Tehnologii Computaţionale

4

TITERLEA GABRIEL

III

Conferinţa naţională de informatică

Universitatea din Craiova şi Societatea de Tehnologii Computaţionale

ECONOMIE ŞI ADMINISTRAREA AFACERILOR

 

1

RISIPITU LIANA

iii

Concursul Olimpiada Naţională a Economiştilor în Formare – AFER

Universitatea „Babeş  Bolyai” din Cluj-Napoca

2

popa maria andreea

iii

Concursul Olimpiada Naţională a Economiştilor în Formare – AFER

Universitatea „Babeş  Bolyai” din Cluj-Napoca

3

grigorie cristina marina

iii

Administraţie Publică şi Dezvoltare Rurală

Universitatea Petrol-Gaze din Ploieşti

4

rUDEANU FLORINELA ISABELA

III

Concursul Olimpiada Naţională a Economiştilor în Formare – AFER

Universitatea „Babeş  Bolyai” din Cluj-Napoca

5

Dobre Cătălina

III

Contabilitate şi informatică de gestiune

Universitatea de vest din Timişoara

6

MIHAI LAURENŢIU STELIAN

II master

Management

Universitatea „Constantin Brâncuşi” din Tg.Jiu