PSD Dolj: Lista candidaților PSD la funcția de primar în județul Dolj

PSD Dolj: Lista candidaților PSD la funcția de primar în județul Dolj la alegerile locale din 5 iunie.

 

Completarea şi depunerea candidaturilor pentru primar şi consiliile locale pentru alegerile din 5 iunie 2016 pe vicepreşedinti

Nr. crt.

Unitatea administrativ-teritorială

PRIMAR

a

b

1

Municipiul Craiova LIA OLGUŢA VASILESCU

2

Municipiul Băileşti MANCIU DORIN

3

Municipiul Calafat Lucian Ciobanu

4

Oraşul Bechet GLAVAN ADRIAN

5

Oraşul Dăbuleni DRAGOI NICOLAE

6

Oraşul Filiaşi ILIE GHEORGHE

7

Oraşul Seqarcea TUTUNARU NICOLAE

8

Comuna Afumaţi GEORGE POPA

9

Comuna Almaj RACAREANU ION

10

Comuna Amărăştii de Jos DINU ION

11

Comuna Amărăştii de Sus ROSIU VALENTIN

12

Comuna Apele Vii MINOIU DAMIAN

13

Comuna Arqetoaia VANATORU LUCIAN

14

Comuna Bistreţ ANTONIE CRISTIANA

15

Comuna Bîrca URTILA CRISTINEL

16

Comuna Botoşeşti-Paia MORARU ION

17

Comuna Brabova PLESA VERGIL

18

Comuna Braloştiţa SARBU IOAN

19

Comuna Bratovoeşti OANCEA IONUT

20

Comuna Brădeşti RĂRCĂREANU ION

21

Comuna Breasta MARCU MARIN

22

Comuna Bucovăţ VASILE CONSTANTIN

23

Comuna Bulzeşti SORESCU GIN

24

Comuna Calopăr CATALINA MARIN

25

Comuna Caraula TITEL PAUN

26

Comuna Carpen VASILCA STEFAN

27

Comuna Castranova EMIL SPRIDONESCU

28

Comuna Catane CIUREA STEFAN

29

Comuna Călăraşi SOVAILA VERGICA

30

Comuna Cârcea PUPAZA VALERICA

31

Comuna Cârna TITIROAGA ELENA

32

Comuna Celaru VOICU GIGEL

33

Comuna Cerăt BARBU IONUT

34

Comuna Cernăteşti TRAISTARU COSTEL

35

Comuna Cetate DUTA MARIN

36

Comuna Cioroiaşi DASCALU VERGIL

37

Comuna Ciupercenii Noi MUNGIU GHEORGHE

38

Comuna Coşoveni COANDA NICUSOR

39

Comuna Coţofenii din Dos PREDUCA VASILE

40

Comuna Coţofenii din Fată CARCIUMARU C-TIN(UNPR)

41

Comuna Daneţi ATITIENEI MIHAI

42

Comuna Desa BALTEANU IULIAN

43

Comuna Dioşti OPREA PAUL

44

Comuna Dobreşti TIULESCU MIHAIL

45

Comuna Dobroteşti SGURĂ CORNEL

46

Comuna Drăgoteşti DINCA DUMITRU

47

Comuna Drănic BORCAN DORIN

48

Comuna Fărcaş BITOLEANU SORIN

49

Comuna Galicea Mare VADUVA CRISTIAN

50

Comuna Galiciuica BANA CONSTANTIN

51

Comuna Gherceşti PAPAROIU CORNEL

52

Comuna Ghidici TACHE CONSTANTIN

53

Comuna Ghindeni RADULESCU FLORIN

54

Comuna Giqhera DABULEANU ION

55

Comuna Giubega GUNA  STELIAN

56

Comuna Giurqiţa BONEA VIKY

57

Comuna Gîngiova PREDA CRISTACHE

58

Comuna Goicea MARCU DUMITRU

59

Comuna Goieşti ADAM ATANASIE

60

Comuna Goqoşu VARZARU GABRIEL

61

Comuna Greceşti CORICI MARCEL

62

Comuna Intorsura CAMEN CONSTANTIN

63

Comuna Işalniţa FLORI OVIDIU

64

Comuna Izvoare CIOPONEA VIRGIL

65

Comuna Leu CRISTESCU IULIAN

66

Comuna Lipovu DOBRESCU DUMITRU

67

Comuna Malu Mare DICU ALEXANDRU

68

Comuna Maqlavit DINU ION

69

Comuna Măceşu de Jos BOJIN MIHAI

70

Comuna Măceşu de Sus SEGARCEANU ADRIAN

71

Comuna Melineşti CEANA ANA

72

Comuna Mischii FIRU BOGDAN

73

Comuna Mîrşani GHENCIOIU CONSTANTIN

74

Comuna Motătei ENEA CONSTANTIN

75

Comuna Murgaşi ŢELIGRĂDEANU NICU DANIEL

76

Comuna Neqoi ZAVELEA LIDIA

77

Comuna Orodel VILCOMEANU JANE

78

Comuna Ostroveni PREDUŞ SILVIU

79

Comuna Perişor CHIPIRLIN MARIANA

80

Comuna Pieleşti SADOVEANU MARIAN

81

Comuna Piscu Vechi MINEA MARIUS LEONARD

82

Comuna Pleniţa CALAFETEANU PUIU

83

Comuna Pleşoi IONESCU ION

84

Comuna Podari GHEORGHIŢĂ CONSTANTIN

85

Comuna Poiana Mare VINTILA MARIN

86

Comuna Predeşti GANEA GHEORGHE

87

Comuna Radovan CIRSTIANU AURICA

88

Comuna Rast TEODOR VLĂDOI

89

Comuna Robăneşti STEFANESCU IONUT

90

Comuna Rojişte BADOI FLORIN

91

Comuna Sadova JIANU VASILE

92

Comuna Sălcuta PAVEL ION

93

Comuna Scaeşti MATEESCU MIHAELA

94

Comuna Seaca de Cîmp ROGOJINA FANE

95

Comuna Seaca de Pădure OSIAC SANDICA

96

Comuna Secu ŢIREI VIOREL

97

Comuna Siliştea Crucii CISMARU AUREL OCTAVIAN

98

Comuna Sopot TRAISTARU CATALIN

99

Comuna Şimnicu de Sus NADIA MANDA

100

Comuna Tălpaş DANCIULESCU GABRIEL

101

Comuna Teasc BANU CRISTINEL

102

Comuna Terpezita GRUIA VIRGIL (GIL)

103

Comuna Teslui DUMITRU GHEORGHE

104

Comuna Ţuqlui TOTOROATA MARIN

105

Comuna Unirea BADOIU MARIN

106

Comuna Urzicuţa GRIGORESCU FLOREA

107

Comuna Valea Standului GINGIOVEANU IONEL OVIDIU

108

Comuna Vela CIMPEANU GHEORGHE

109

Comuna Verbita BRANECI MARIN

110

Comuna Vîrtop DOBRESCU CONSTANTIN

111

Comuna Vîrvoru de Jos TABACU NICU