PROGRAM ECHIPE S.C.M. CRAIOVA 27 OCTOMBRIE – 03 NOIEMBRIE 2014

PROGRAM ECHIPE S.C.M. CRAIOVA 27 OCTOMBRIE – 03 NOIEMBRIE 2014

 

MARȚI, 28 OCTOMBRIE 2014

BASCHET MASCULIN

LIGA BALCANICĂ, Grupa B, Faza I, ETAPA a III-a, PRISHTINA, Palatul Sporturilor, 28.10.2014, 18:30

K.B. Sigal PRISHTINA – S.C.M. ”U” CRAIOVA

 

JOI, 30 OCTOMBRIE 2014

VOLEI

Conferință de presă joi, 30 octombrie 2014, ora 12:30 – sala de conferințe a Sălii Polivalente.

 

VINERI, 31 OCTOMBRIE 2014

HANDBAL FEMININ

LIGA NAȚIONALĂ, ETAPA a XI-a, DEVA, 31.10.2014, 18:00

Cetate Devatrans DEVA – S.C.M. CRAIOVA

 

SÂMBĂTĂ, 01 NOIEMBRIE 2014

VOLEI FEMININ

DIVIZIA A 1, ETAPA a IV-a, CRAIOVA, 01.11.2014, Sala Sporturilor ” Ion CONSTANTINESCU”, 11:30

S.C.M. ”U” CRAIOVA – C.S.M. BUCUREȘTI

 

BASCHET FEMININ

LIGA NAȚIONALĂ, ETAPA a VIII-a, TÂRGOVIȘTE, Sala Polivalentă, 01.11.2014, 13:00

 C.S.M. TÂRGOVIȘTE – S.C.M. C.S.Ș. CRAIOVA

VOLEI MASCULIN

DIVIZIA A 1, ETAPA a IV-a, CRAIOVA, Sala POLIVALENTĂ, 01.11.2014, 15:00

S.C.M. ”U” CRAIOVA – C.S. Dinamo BUCUREȘTI

 

LUNI, 03 NOIEMBRIE 2014

BASCHET MASCULIN

LIGA NAȚIONALĂ, ETAPA a V-a, CRAIOVA, Sala Polivalentă, 03.11.2014, 20:30

S.C.M. ”U” CRAIOVA – B.C.M. ”U” PITEȘTI

 

REZULTATE ECHIPE S.C.M. CRAIOVA

20 OCTOMBRIE – 26 OCTOMBRIE 2014

 

MARȚI, 21 OCTOMBRIE 2014

BASCHET MASCULIN

LIGA BALCANICĂ, Grupa B, Faza I, ETAPA a II-a, CRAIOVA, Sala POLIVALENTĂ, 21.10.2014, 19:00

S.C.M. ”U” CRAIOVA – K.K. Kuzov

84–87 ( 21–21, 20–20; 21–16, 22–30 )

S.C.M. ”U” CRAIOVA: Travis Lee BUREAU – 21 p, Milivoje BOZOVIC –12 p, Zoran KRSTANOVIC – 16 p, Dragoș Mihai ANDREI – 15 p, Nikola OTOVIC – 6 p.

Au mai jucat: Szabolcs SANTA – 6 p, Ivan BOSNJAK – 8 p, Nikola VUCUROVIC.

Antrenori: Andjelko MANDIC și Vladimir VUKSANOVIC.

 

MIERCURI, 22 OCTOMBRIE 2014

BASCHET FEMININ

LIGA NAȚIONALĂ, ETAPA a VI-a, BRAȘOV, Sala ” D.P. COLIBAȘI”, 22.10.2014, 13:00

Olimpia C.S.U. BRAȘOV – S.C.M. C.S.Ș. CRAIOVA

90–39 ( 27–13, 20–8; 17–6, 26–12 )

S.C.M. C.S.Ș. CRAIOVA:  Irina MOȚĂȚEANU – 17 p, Adina POP – 12 p, Andreea OLTEANU, Laura Oana LUNGU – 2 p, Maria Luiza PIRNEA – 2 p.

Au mai jucat: Georgiana PLAVIȚU – 4 p, Raluca MATEI – 2 p, Daria NIȚĂ, Mara FUNIERU.
Antrenori:
Paul NICOLAE și Daniel VASILE.

 

HANDBAL FEMININ

LIGA NAȚIONALĂ, ETAPA a X-a, CRAIOVA, Sala POLIVALENTĂ, 18.10.2014, 11:00

S.C.M. CRAIOVA – C.S.M. PLOIEȘTI

26–22 ( 13–11 )

S.C.M. CRAIOVA: S.C.M. CRAIOVA: Mirela PAȘCA – Aneta PÎRVUȚ – 7 g ( 2 – 7 m.), Ane EIDEM – 4 g, Mădălina ZAMFIRESCU – 3 g,  Cynthia TOMESCU, Carmen ILIE-ȘELARU – 1 g, Ana Maria TĂNĂSIE – 2 g.

Au mai jucat: Ionica MUNTEANU, Alexandra GEORGESCU, Ana Maria APIPIE – 3 g (3 – 7 m.), Andreea IANĂȘI – 1 g, Cătălina CIOARIC – 2 g, Irina LAZARIN – 3 g, Cristina FLORICĂ.

Antrenori: Aurelian ROȘCA și Gheorghe SBORA.

 

BASCHET FEMININ

LIGA NAȚIONALĂ, ETAPA a VII-a, CRAIOVA, Sala Sporturilor ” Ion CONSTANTINESCU”, 25.10.2014, 13:00

S.C.M. C.S.Ș. CRAIOVA  – ”U” CLUJ-NAPOCA

47–89 ( 14–18, 4–29; 10–23, 19–19 )

S.C.M. C.S.Ș. CRAIOVA: Adina POP – 17 p, Raluca MATEI, Irina MOȚĂȚEANU – 19 p, Daria NIȚĂ, Maria Luiza PIRNEA.

Au mai jucat: Andreea OLTEANU – 9 p, Mara FUNIERU, Georgiana PLAVIȚU – 2 p, Laura Oana LUNGU.
Antrenori:
Paul NICOLAE și Daniel VASILE.

 

VOLEI MASCULIN

DIVIZIA A 1, ETAPA a III-a, CRAIOVA, Sala POLIVALENTĂ, 25.10.2014, 16:00

S.C.M. ”U” CRAIOVA – A.C.S. Volei Municipal ZALĂU

2–3 ( 19–25, 25–22, 25–23, 22–25, 13–15 )

S.C.M. ”U” CRAIOVA: Ionuț MANDA, Florin VOINEA, Laurențiu LICĂ, Petar TURANJANIN, Nicușor GHIONEA, Vlado MILEV – Mihai MĂRIEȘ

Au mai jucat: Ionuț ION-VELICU, Pedrag BICANIN.

Antrenori: Dănuț PASCU și Claudiu MITRU

 

VOLEI FEMININ

DIVIZIA A 1, ETAPA a III-a, LUGOJ, 25.10.2014, 18:30

C.S.M. LUGOJ– S.C.M. ”U” CRAIOVA

3–1 ( 25–20, 25–17, 22–25, 25–20 )

S.C.M. ”U” CRAIOVA: Sorin BUZ, Alina GAGEA, Florina CHIRILOV, Andreea SMULTEA, Gabriela DANCU, Ana JAKSIC – Monica FOCA (libero).

Au mai jucat: Ramona POSTEA, Ramona BREBAN, Andreea MATEI.
Antrenori: Alexandru COSMA și Adrian POPESCU

 

BASCHET MASCULIN

LIGA NAȚIONALĂ, ETAPA a IV-a, CRAIOVA, Sala Polivalentă, 25.10.2014, 18:45

S.C.M. ”U” CRAIOVA – ”U” Transilvania CLUJ-NAPOCA

90–86 ( 26–28, 21–18; 17–18, 26–22 )

S.C.M. ”U” CRAIOVA: Travis Lee BUREAU – 3 p, Milivoje BOZOVIC – 17 p, Zoran KRSTANOVIC – 33 p, Dragoș Mihai ANDREI – 8 p,  Nikola OTOVIC – 15 p.

Au mai jucat: Nikola VUCUROVIC – 14 p.

Antrenori: Andjelko MANDIC și Vladimir VUKSANOVIC.