PNL Dolj: Lista candidaților PNL la funcția de primar în județul Dolj

PNL Dolj: Lista candidaților PNL la funcția de primar în județul Dolj, la alegerile locale din 5 iunie.

Afumați – Stoenescu Dumitrel Titel
Almăj – Hoancă Ion
Amărăștii de Jos – Firănescu Marian
Amărăștii de Sus – Tătaru Mirel Petrică
Apele Vii – Stanciu Augustin
Argetoaia – Boboc Florian
Băilești – Pistrițu Costel
Bechet – Ionele Constantin
Bârca – Pîrvan Virgil
Bistreț – Raicea Constantin
Botoșesti Paia – Mogoi Ion
Brabova – Bărbulescu Ion Laurențiu
Brădești – Trușcă Dumitru Costel
Braloștița – Amza Dumitru
Bratovoiești – Florea Petre Dorel
Breasta – Brăgaru Marius Gabriel
Bucovăț – Cioc Dumitru
Bulzesti – Florinescu Adrian Marian
Calafat – Mitulețu Dorel
Călărași – Olingher Sorin
Calopăr – Mitroaica Constantina
Caraula – Stoenică Aristel
Cârcea – Tilea Marius Robert
Cârna – Bobocel Petre
Carpen – Cojocaru Marin
Castranova – Măceșeanu Dumitru
Catane – Dinulescu Marius
Celaru – Lion Lucian
Cerăt – Marinescu Traian
Cernătești – Cătănescu Alexandru
Cetate – Iliescu Eftemie
Cioroiași – Sîrbu Gabriel
Ciupercenii Noi – Roșescu Marian
Coșoveni – Ilie Dumitru
Coțofenii din Dos – Cetățeanu Dorina Stela
Coțofenii din Față – Bărbulescu Ion
Craiova – Badea Pavel
Dăbuleni – Băjenaru Aurel
Daneți – Antonie Marius Cristian
Dioști – Dincă Mihai
Desa – Bădoiu Gabriel
Dobrești – Gavriloiu Ionuț
Dobrotesti – Roșu Horia Silviu
Drăgotești – Velescu Ion Iustin
Drănic – Andrei Marian Dănuț
Fărcaș – Popescu Nicolae
Filiași – Pităroiu Daniel
Galicea Mare – Catana Florel
Galiciuica – Tica Iulian Georgel
Ghercești – Stan Aurel
Ghidici – Sclipcea Dan Marian
Ghindeni – Motoi Marin
Gighera – Neacșu Florea
Gângiova – Olaru Marcel
Giubega – Gună Octavian
Giurgița – Diaconu Liviu Laurențiu
Gogoșu – Bărăgan Janin Cristian
Goicea – Mihai Margareta
Goiești – Balaci Teodorescu Elena
Grecești – Bogdan Radu
Întorsura – Vioi Marin
Ișalnița – Gologan Cornel
Izvoare – Voicu Ionel
Leu – Drăghici Antonie
Lipovu – Bucățea Victor
Măceșu de Jos – Diaconu Constantin
Măceșu de Sus – Bece Gheorghe
Maglavit – Ciobanu Mircea Constantin
Malu Mare – Oană Ștefan
Mârșani – Tulbă Alin Nicușor
Melinești – Stoica Ilie Irinel
Mischii – Popa Gheorghe
Moțăței – Pîrvan Gheorghe
Murgași – Alexandru Mihăiță
Negoi – Vechilu Ion
Orodel – Negrea Petrișor
Ostroveni – Oprescu Gheorghe
Perișor – Lăzăroiu Marian
Pielești – Irimescu Ion Irinel
Piscu Vechi – Toma Cristian
Plenița – Pleniceanu Nicolae
Pleșoi – Căpățînă Ion
Podari – Georgescu Luminița Filoftea
Poiana Mare – Buzatu Claudiu Valentin
Predești – Șerban Florian
Radovan – Cîrstianu Marius Daniel
Rast – Arnăutu Cătălin Ciprian
Robanești – Băluță Gabriel
Rojiște – Nedelcu Ionel
Sadova – Safta Eugen
Sălcuța – Giurcă Eugen
Scaiești – Lăpădat Anton
Seaca de Câmp – Băloi Iulică
Seaca de Pădure – Buzatu Cornel
Secu – Popescu Laurențiu
Segarcea – Pantalia Petre
Siliștea Crucii – Sandu Laurențiu Adrian
Șimnicu de Sus – Staicu Constantin
Sopot – Olaru Valeriu Marius
Tălpaș – Cercelaru Nastasia Daniel
Teasc – Nițu Marin
Terpezița – Drăghici Constantin
Teslui – Stan Traian Vasile
Țuglui – Grigorie Ion
Unirea – Mitrani Ștefan
Urzicuța – Calopăreanu Ion
Valea Stanciului – Vlad Alexandru
Vela – Vasilescu Constantin
Verbița – Tudoran Bebe
Vârtop – Stăncuța Iulian
Vârvoru de Jos – Popescu Ion