Lista candidaților la Camera Deputaților, la alegerile din 11 decembrie, în județul Dolj

urna vot1 Lista candidaților la Camera Deputaților, la alegerile din 11 decembrie, în județul Dolj poze

209 candidați, reprezentând 11 formațiuni politice, au intrat în cursa pentru unul dintre cele 14 mandate de parlamentar de Dolj la alegerile din 11 decembrie. 143 dintre aceștia candidează la Camera Deputaților. Iată lista: 

CANDIDAȚI CAMERA DEPUTAȚILOR

  1. PETRESCU PETRE – PRU
  2.  DASCALU ION – PRU
  3. CEANĂ MIHAELA- PRU
  4.  ALBASTROIU GHEORGHE – PRU
  5. MOȘOIU CONSTANTIN – PRU
  6. TUDORAȘCU RAUL PETRIȘOR- PRU
  7. PIRVU ILIE- PRU
  8. CĂLIN JENICĂ – PRU
  9. DRAGUȘIN IONUȚ-TEODOR- PRU
  10. GACIU VICTORIA-IRINA – PRU
  11. CHIRIȘ MĂDĂLINA ALISA – PRU
  12. DIACONU DORU DĂNUȚ – PRU
  13. POPESCU MARIUS EMIL – PRU
  14. PAP ZSOLT-ISTVAN – UDMR
  15.  FURO IUDITA- UDMR
  16. CSIKI ZSOLT – UDMR
  17. KOVACS LAJOS-ALPAR – UDMR
  18.  TATAR BEATA – UDMR
  19.  TAKACS KALMAN – UDMR
  20.  BISTRAN IUTKA-ELISABETA- UDMR
  21. ANTAL CSABA ISTVAN- UDMR
  22.  VARGA NANDOR- UDMR
  23.  VARGA HENRIETTA – UDMR
  24.  GERGELY ORSOLYA – UDMR
  25. SZASZ TAMARA – UDMR
  26. SZABO LEHEL-LASZLO – UDMR
  27. BICA GHEORGHE – PMP
  28.  GROZA ION- PMP
  29. NICULET MIHAELA- PMP
  30. ANDRIȚOI NICOLAE-ARTHUR – PMP
  31. MARINESCU SOFI-SABIN – PMP
  32. PREOTU GHEORGHE- PMP
  33. STANCIULESCU SORIN-CORNEL- PMP
  34. STEFANESCU MIHNEA-RAZVAN- PMP
  35. SERBAN ION – PMP
  36. CALINA DUMITRU – PMP
  37. BOROȘTEANU MIRCEA-VICENȚIU – PMP
  38. CHIȚU REMULUS – PMP
  39. VOICULESCU CONSTANTIN-VALENTIN – PMP
  40. CUPĂ ION – ALDE
  41. PERIȘOREANU GHEORGHE – ALDE
  42. STĂNCIULESCU ANIȘOARA – ALDE
  43. ZAMFIR GABRIEL- ALDE
  44.  TUȚĂ. MARIUS CRISTIAN – ALDE
  45. POPA FLORIAN – ALDE
  46.  VÎLCU SORIN COSMIN- ALDE
  47. DAOAGA CONSTANTINA – ALDE
  48. AFRENIE LEONTIN ȘTEFANICĂ – ALDE
  49. MĂNESCU DUMITRU – ALDE
  50. BARBU LILIANA – ALDE
  51. SBÎRLEA LELIANA- ALDE
  52. GÎRBIȚĂ FLORIAN-IONEL- ALDE
  53. CIUGEA NICOLAE – PNL
  54. STROE IONUT-MARIAN – PNL
  55. PĂSCULESCU VETA – PNL
  56. DRÎGNEI DANIEL – PNL
  57. IRINEI MARIAN-IOAN – PNL
  58. CALINOIU EUGEN-COSTEL- PNL
  59.  GÎDAR ALEXANDRU- PNL
  60.  COSTEA ELENA – PNL
  61. SIROP FLAVIUS-ADRIAN – PNL
  62. BOBEICĂ LAURENȚIU FLORIAN- PNL
  63. JIANU MIHAELA ROXANA- PNL
  64. MUNTEANU ION- PNL
  65. SDREALĂ MIHAI-MARIAN- PNL
  66. PRISNEL ADRIAN CLAUDIU – USR
  67. BORTOI MANUEL – USR
  68. DIACONU RUXANDRA – USR
  69. BRATU SILVIU- USR
  70. GAIȚĂ RĂZVAN MIHAI- USR
  71. BALOI IONUȚ-COSMIN – USR
  72. DRĂGUȘIN RAZVAN-SORIN- USR
  73.  HUREZEANU ADRIAN IONUȚ – USR
  74. ISTRATE ADRIAN- USR
  75. ROȘIU VICTOR- USR
  76. MARIN CONSTANTIN – USR
  77. DOCHILIȚĂ DORIN MARIAN- USR
  78.  VELEA FLORIN- USR
  79. BUNEA OVIDIU-IONUȚ – ANR
  80. OSTROVEANU COSMIN MIHAI – ANR
  81. CIUCA MARINEL CRISTI- ANR
  82. GITAN LUCIAN MIHAI- ANR
  83. BADEANURADU – ANR
  84. CIUCĂ ANAMARIA-REBECCA- ANR
  85. RĂDULESCU EMILIA GEORGETA
  86. MIHAI IULIA-OANA – ANR
  87. MOFLEANU MĂDĂLINA-LAURA – ANR
  88. MICU ELENA- ANR
  89. OSTROVEANU POLIXENIA – ANR
  90. IILIN BOGDAN-MIHAI- ANR
  91. DE NALE MARIUS-GABRIEL- ANR
  92. BRĂBIESCU ȘTEFANIA DANIELA – PRM
  93. BARBU GHEORGHE – PRM
  94.  VODA ANTOANELA MARGARETA – PRM
  95.  BARLAN PERSIDA DANA- PRM
  96. IVANOVICI MIHAI-ALEXANDRU – PRM
  97.  TAIATU EMILIAN – PRM
  98. BARBU GEORGIANA RALUCA- PRM
  99.  SCÎRLETE ILIE – PRM
  100.  TUDOR GHEORGHE – PRM
  101. RIȚĂ  VIORICA-MIRELA- PRM
  102. TOLAN NICOLETA DORINA- PRM
  103. STANCU MARIN – PRM
  104.  DĂBULEANU ADRIAN-MARIUS- PRM
  105. LUNGU ION – PSR
  106. ROTARU ILIE- PSR
  107. ALBU IOANA – PSR
  108. CALIN FLORIAN – PSR
  109. BURCA MIRELA-GABRIELA – PSR
  110. JIANU GABRIEL – PSR
  111. SURUGIU GHEORGHE- PSR
  112. ROTARU MIHAI-LUCIAN- PSR
  113. MARGĂRITESCU EUGENIA-GEORGETA – PSR
  114.  VOLVOREANU MUGUR-EUGEN – PSR
  115. DĂRĂBĂNEANU OANA-GEORGIANA – PSR
  116. TIȚĂ ION – PSR
  117. RĂDUCU ILIE- PSR
  118. VASILESCU LIA OLGUTA – PSD
  119. CĂLIN ION – PSD
  120. TĂNASESCU ALINA ELENA – PSD
  121. PRESURĂ ALEXANDRA- PSD
  122. STANCU FLORINEL – PSD
  123. PEȚA ELIZA MĂDĂLINA- PSD
  124. FLORI OVIDIU AURELIAN- PSD
  125. PUPĂZĂ VALERICĂ – PSD
  126. NEAȚU-BRECIUGĂ MIHAIL ADRIAN – PSD
  127. MARIN MARIAN VIOREL- PSD
  128. FILIP AURELIA – PSD
  129. MITRICOF GEORGE-CRISTIAN – PSD
  130. RADU MARIN TRAIAN- PSD
  131. CERCEL NINEL – PER
  132. MUREȘAN LELIA-MARINELA – PER
  133. MIEREANU ION VALERIU- PER
  134. DRAGOMIR LIVIU- PER
  135. OLARU VICTOR-MIHAIL – PER
  136.  MUREȘ ION – PER
  137. BARBU MIOARA ANDREEA – PER
  138. SAVU COSMIN – PER
  139. DOBROGEANU DANIELA- PER
  140. STANCU ELISABETA-RAMONA- PER
  141. CÎMPEANU ADELA – PER
  142. DUMITRICA EMIL- PER
  143. BOANGIU CONSTANTIN- PER