Festivalul în aer liber pentru copii, Craiova, ediţia a V-a

m copii dansuri Festivalul în aer liber pentru copii, Craiova, ediţia a V a poze

Programul complet al evenimentelor organizate de municipalitate în perioada 29 mai – 1 iunie, cu prilejul Zilei Internaţionale a Copilului. 

FESTIVALUL ÎN AER LIBER PENTRU COPII
EDIŢIA a -V-a 29 mai -1 iunie 2010

29.05.2010 Piaţa Mihai Viteazu

10.30 Compania Pelerin din Tg. Mureş
Spectacolul – MOTANUL ÎNCĂLŢAT
11.30 Compania Valiza cu teatru din Braşov Spectacolul – PĂCALĂ
12.30 Trupa de iluzionişti Sandrini şi Leone din Sf. Gheorghe Spectacolul – LEO FACHIRUL
17.30 Opera comică pentru copii din Bucureşti
Spectacolul PACIFIC DREAM- UN PORT LA CAPĂT DE LUME – balet pentru copii, regia şi coregrafia Mihai Babuşka
18.30 Compania Valiza cu teatru din Braşov Spectacolul – PROSTIA OMENEASCĂ
19.30 Trupa de iluzionişti Sandrini şi Leone din Sf. Gheorghe MAGIC SHOW SANDRINI & LEONE

Esplanada Teatrului National Marin Sorescu

11.00 -13.00 Spectacole susţinute de copii
18.00 Teatrul Zgubilici din Bucureşti Spectacolul – BĂLĂIOARA
19.00 Teatrul Zgubilici din Bucureşti
Spectacolul – CROITORAŞUL CEL VITEAZ

Strada A.I.Cuza
10.30 – 13.30 Jocuri şi concursuri, desene pe asfalt
Piaţa Mihai Viteazu şi Esplanada Teatrului National Marin Sorescu
10.30 – 13.30 – Animaţie stradală cu păpuşi supradimensionate şi personaje din poveste

30.05. 2010

Piaţa Mihai Viteazu
10.30 Compania Valiza cu teatru din Braşov Spectacolul NEGHINIŢĂ
11.30 Trupa de iluzionişti Sandrini şi Leone din Sf. Gheorghe LEO FACHIRUL
12.30 Compania Valiza cu teatru din Braşov Spectacolul VIZITA
17.30 Compania Valiza cu teatru din Braşov Spectacolul POVESTEA PORCULUI
18.30 Teatrul pentru Copii şi Tineret Colibri din Craiova Spectacolul ŞORICELUL Şl BALENA BANELA
19.30 Trupa de iluzionişti Sandrini şi Leone din Sf. Gheorghe MAGIC SHOW SANDRINI & LEONE

Esplanada Teatrului National Marin Sorescu
11.00 – 13.00 Spectacole susţinute de copii
18.00 Spectacol susţinut de Ansamblul Folcloric Ion Şerban din Işalniţa

Strada A.I.Cuza
17.30 – 20.30 Jocuri şi concursuri, desene pe asfalt
Piaţa Mihai Viteazu si Esplanada Teatrului National Marin Sorescu
10.30 – 13.30 – Animaţie stradală cu păpuşi supradimensionate şi personaje din poveste

31.05.2010

Piaţa Mihai Viteazu
17.30 Teatrul Strada din Braşov
Spectacolul FATA SĂRACULUI CEA ISTEAŢĂ

18.30 Teatrul Strada din Braşov
Spectacolul MUZCANŢll DIN BREHMEN
19.30Teatrul Strada din Braşov
Spectacolul PUNGUŢA CU DOI BANI
17.30 – 20.00 – Animaţie stradală cu păpuşi supradimensionate şi personaje din poveste

01.06.2010

Piaţa Mihai Viteazu

10.00 Deschidere EXPOFLORA
10.30 Compania Pelerin din Tg. Mureş Spectacolul HENSEL Şl GRETEL
11.30    Spectacol susţinut de    formaţii artistice ale Palatului Copiilor din Craiova
12.30 Compania Zgubilicid’m Bucureşti Spectacolul CEI TREI PURCELUSI
17.30 Compania Pelerin din Tg. Mureş Spectacolul CENUŞĂREASA
18.30 Teatrul pentru Copii şi Tineret Colibri din Craiova Spectacolul INVITAŢIE LA JOACĂ
19.30 Compania Pelerin din Tg. Mureş
Spectacolul AVENTURILE LUI NICĂ
10.30 – 20.00 – Animaţie stradală cu păpuşi supradimensionate şi personaje din poveste

Parcul Tineretului

10.00 -14.00 CARNAVALUL OSCAR – Eveniment organizat de Asociaţia Culturală Craiova cu sprijinul Primăriei Municipiului Craiova şi Inspectoratului Şcolar Judeţean Dolj
14.00 Spectacolul TALENTE organizat de Direcţia pentru Tineret Dolj în parteneriat cu Primăria Municipiului Craiova Participa: Ioana Lucia Ghivercea- balet
Alina Păun, Cristian Sanda, Andreea Vasile, Mihaela Dobre, Alexia
Roman- muzică uşoară
Raluca Chirea, Andreea Baciu- arta plastică Lucian Velica, Alice Patru – dans de societate

Velodromul din Parcul Nicolae Romanescu
09.00 -14.00 CONCURSUL JUDEŢEAN DE CARTING – Eveniment organizat de Palatul Copiilor din Craiova cu sprijinul Primăriei Municipiului Craiova si Inspectoratului Şcolar Judeţean Dolj

Filarmonica Oltenia
18.00 -19.30 Spectacolul – COPIII CÂNTA COPIILOR -organizat de Filarmonica Oltenia din Craiova împreună cu Liceul de Arta Marin Sorescu

Intrarea libera