CSM Craiova: Zece medalii pentru atleți la naționalele de sală

zece medalii pentru atleti la cn indoor CSM Craiova: Zece medalii pentru atleți la naționalele de sală poze

S-a încheiat prima competiție națională cu medalii din acest an pentru atleții români, desfășurată la București în sală. Zece dintre distincțiile puse la bătaie au ajuns la gâtul sportivilor noștri, care nu au dezamăgit la Campionatul Național Indoor de seniori și tineret.

Ștefania Drăgan a reușit singurul titlu național, obținut la săritura cu prăjină – categoria tineret, tot la această probă adjudecând și bronzul la senioare. Un argint a fost cucerit de Cristina Bălan la tineret în cursa de 800 de metri, atleta dublându-și performanța și cu un loc trei la proba de 400 de metri, tineret. Altfel, celelalte șase medalii au fost toate de bronz grație rezultatelor obținute de Carmen Toma (locul 3 senioare, triplusalt), Ana Maria Roșianu (locul 3 senioare, 60 m), Daniel Budin (locul 3 seniori, 60 m), Ionuț Drăgușin (locul 3 tineret, 3000 m), Mihai Anastasiu (locul 3 seniori, înălțime) și de ștafeta feminină de 4×2 tururi, compusă din Ștefania Sandu, Mădălina Fica, Mihaela Popescu și Cristina Bălan, care a ocupat poziția a treia la senioare.