CSM Craiova: Surorile Balica, medaliate la Miercurea Ciuc

stefania si andreea balica1 CSM Craiova: Surorile Balica, medaliate la Miercurea Ciuc poze

În acest weekend, între 15 și 17 aprilie, a avut loc Campionatul Național de Judo U14, la Miercurea Ciuc. Pe tatami au fost prezenți și sportivi de la clubul nostru, dar numai doi dintre ei au reușit să obțină o medalie. Surorile Ștefania și Andreea Balica au participat la întrecerea de +63 de kg, ambele reușind să se încununeze cu câte o distincție. Andreea a cucerit un nou titlu național, în timp ce sora sa Ștefania a ocupat locul trei adjudecându-și astfel o medalie de bronz. Cele două judocane sunt antrenante de către Adrian Nicola. Datorită acestor rezultate, în clasamentul general pe echipe, formația feminină formată din sportivele de la clubul nostru și LPS Petrache Trișcu Craiova s-a clasat pe locul trei, în timp ce echipa masculină a craiovenilor a ocupat poziția a cincea.