CSM Craiova: Ștefania Priceputu, pricepută și la juniori!

stefania priceputu aur la juniori CSM Craiova: Ștefania Priceputu, pricepută și la juniori! poze

Ștefania Priceputu, pricepută și la juniori! Sportiva anului 2015 în județul Dolj, precum și luptătoarea anului 2015, Ștefania Priceputu începe să culeagă performanțe notabile și în acest an. Campioana europeană de cadete, a concurat în perioada 8-10 aprilie la Campionatul Național de Juniori, unde s-a impus în toate meciurile. Sportiva legitimată la clubul nostru a cucerit medalia de aur în limitele categoriei 44 kg, în meciul din finală trecând de luptătoarea Maria Cioclea, de la CSS Târgoviște prin tuș. Medalii au mai fost obținute de alte două sportive de la CSM Craiova, Maria Corzanu (54 kg) și Ana Maria Enache (63 kg), care au câștigat două distincții de bronz. Pe locul cinci s-a clasat Daniela Vîrban (48 kg). Rezultatele luptătoarelor menționate a adus pentru clubul nostru și o performanță de echipă. CSM Craiova s-a clasat pe locul trei în ierarhia pe cluburi a întrecerii feminine.