Constantin Gogoșanu, medaliat cu argint la Cupa României de juniori. Patru practicanți ai boxului de la clubul nostru au participat de curând la Cupa României rezervată categoriei de juniori, ce a avut loc la Brăila. Singura medalie a fost obținută de Constantin Gogoșanu, care a concurat în limitele categoriei de 57 kg, iar în finala întrecerii a fost învins de un alt craiovean, Gabriel Dinu de la SCM Craiova, obținând o medalie de argint.

DSC 0202 CSM Craiova: Constantin Gogoșanu, medaliat cu argint la Cupa României de juniori poze

Ceilalți trei pugiliști prezenți la Brăila, n-au reușit să urce în fazele superioare ale competiției. Cristian Floricoiu (63 kg) a trecut de primul tur după o victorie în fața unui sportiv din Iași, dar în a doua rundă a fost bătut de un pugilist de la Slatina, cel care s-a și impus în finala întrecerii de la această categorie. Deși erau așteptări mai mari de la Marius Cîțu, acesta nu a putut să urce pe podium în limitele categoriei de 66 kg. El a fost făcut K.O în al doilea tur de un sportiv de la Târgoviște, după ce reușise să treacă de prima rundă. Alin Licola a boxat la categoria +81 kg, dar n-a ajuns mai departe de prima partidă. Pugiliștii sunt pregătiți de antrenorul Constantin Cucu.